VİZE HİZMETİ

VİZE HİZMETİ

Yurt dışı seyahatlerinizin anahtarı konumunda olan vizenizi; hızlı , ekonomik ve sorunsuz olarak temin etmeniz; işlemlerinizin, vize hizmetinde uzman, profesyonel bir ekip tarafından yürütülmesi ile mümkündür.
Vize başvurusu esnasında yapılması muhtemel en basit bir hata, vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Bu durum size zaman ve para kaybının yanı sıra bir sonraki vize başvurunuzda negatif sicil olarak olumsuz etki yapacaktır.
Vize işlemlerinizin her aşaması vize personellerimiz tarafından titizlikle takip edilir. Randevu alma, vize için gerekli belgeler hakkında bilgilendirme, belgelerin uygunluğunu kontrol etme, vize başvurusu için formları doldurma, konsolosluk veya vize başvuru merkezlerine teslim etme, sonuçlanmış vizeleri konsolosluktan geri alma ve tarafınıza iletme aşamaları ekibimiz tarafından takip edilir.
Biz vize işlemlerinizi takip ederiz, siz yoğun iş temponuzdan geri kalmazsınız.


Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Vize başvurunuzun olumlu bir şekilde ve zamanında sonuçlanması için dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.
1.    Seyahat planı doğru yapılmalı ve seyahat türüne göre vize başvurusunda bulunulmalıdır. Konsolosluk yoğunluğundan dolayı, randevu ve vize başvuru işlemlerinin zaman alabileceği hesaba katılmalı ve seyahatten en az 1 ay öncesinden vize işlemlerinin başlatılması gerekmektedir. Seyahat edilmesi planlanan ülkede düzenlenecek fuar, kongre, zirve gibi uluslararası organizasyonlar konsoloslukta normalden fazla yoğunluğa sebep olup, randevunun daha geç zamana sarkmasına neden olabilmektedir.
2.    Pasaportunuzun geçerlilik süresinin şartlara uygunluğu kontrol edilmeli, boş vize sayfası ( konsolosluklara göre 1 veya 2 boş sayfa) bulunduğundan emin olunmalı.
3.    Seyahat parkuru vize başvurusunda bulunmadan önce belirlenmeli, özellikle Schengen ülkelerine yapılacak olan seyahatte ilk giriş yapılacak olan ülkeden vize alınmalıdır.
4.    Vize için gerekli belgeler eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Bir belgenin bile istendiği şekilde hazırlanmaması vize başvurusunun reddedilmesine sebep olabilir.
5.    Talep edilen fotoğraf ölçü ve özelliklerine riayet edilmelidir. Talep edilen fotoğrafın arka fonu, kağıt türü (mat – parlak), kafa ölçüsü, gözlük kullanılıp kullanılamayacağı, kullanılacaksa herhangi bir kısıtlamanın olup olmadığı ( kalın çerçeve, renkli cam vs), kapalı bayanların kulaklarının görünüp görünmemesi, türbanın ne şekilde bağlanması gerektiği, giyilen kıyafetin rengi ile ilgili bir kısıtlama olup olmaması  gibi şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir.
6.    Vize başvuru formu tam ve eksiksiz doldurulmalıdır. Form acentanız tarafından dolduruluyorsa, size sorulan soruların cevaplarının vize personeline tam ve doğru olarak verilmesi gerekmektedir.
Vize işlemlerinizi biz takip edelim, zamanınız size kalsın…

Vize İşlemlerini Acentanızdan Yaptırmanızın Avantajları

Vize başvuru işlemlerinizi seyahat acentanız üzerinden yaptırmanızda ödemeniz gereken bir servis ücreti olacaktır. Peki bunun karşılığında ne gibi avantajlara sahip olacaksınız:

1.    Her gün onlarca vize takibi yapan, başvuru koşullarının püf noktalarına hakim bir gücü arkanıza almış olursunuz. Bu sayede vize başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması ihtimalini yükseltilmiş olursunuz.
2.    Belgeler doğru şekilde hazırlanmış olur, eksik belge varsa başvurudan önce telafi etme şansınız olur.
3.    Konsolosluğa veya Vize Merkezi’ne eksiksiz ve mükemmel organize edilmiş bir dosya sunulmuş olur.
4.    Randevu alma işlemleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız
5.    Konsolosluğa gitme gelme zahmetine katlanmak zorunda kalmaz, sıralarda bütün gün beklemezsiniz. Değerli vaktiniz size kalır.